USD

-
-%

EUR

-
-%

GBP

-
-%

ALTIN GR

-
-%

BIST 100

-
-%

Şirketler

03 Ekim 2023 10:34

Abdi İbrahim'de üst düzey atama: Figen Bilgen, Reçeteli Ürünler Pazarlama ve Satış Grup Başkanı oldu

Abdi İbrahim'de 2021'den bu yana Genel Tedaviler Grup Direktörü olarak görev yapan ve ilaç sektöründe 30 yılı aşkın deneyime sahip olan Figen Bilgen, Reçeteli Ürünler Pazarlama ve Satış Grup Başkanı olarak atandı.

Abdi İbrahim'de üst düzey atama: Figen Bilgen, Reçeteli Ürünler Pazarlama ve Satış Grup Başkanı oldu

Türk ilaç sektörünün önde gelen markalarından Abdi İbrahim, yüksek deneyime sahip kadrosunu güçlendirmeye ve sektörde her geçen gün hız kesmeden büyümeye devam ediyor. Şirket faaliyetlerinin kalbinde yer alan Reçeteli Ürünler Pazarlama ve Satış Grup Başkanlığı görevine, 2021'den bu yana Abdi İbrahim bünyesinde Genel Tedaviler Grup Direktörü olarak görev yapan Figen Bilgen getirildi.

SEKTÖRDE 30 YILA VARAN DENEYİM

İlaç sektöründe 30 yılı aşkın deneyim ve birikime sahip olan Bilgen, lisans öğrenimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü'nde tamamladı. İş hayatına Pfizer'de başlayan Bilgen, aynı şirkette farklı yöneticilik pozisyonlarında uzun süre görev aldı. Sonrasında sırasıyla Sanofi'de Diyabet Satış ve Pazarlama Direktörü, MSD'de İş Operasyonları Direktörü, Sandoz'da Pazarlama ve Satış Direktörü ve Abbott'ta Kardiyovasküler İş Birimi Direktörü olarak görev yaptı. Abdi İbrahim ailesine 2017 yılında Pazarlama ve Satış Direktörü olarak katılan Figen Bilgen, 2021'den bu yana Genel Tedaviler Grup Direktörü olarak görev yapıyordu.

EN ÇOK OKUNANLAR