SEYAHAT
21 Ocak 2023 11:32
AA

Turistik Doğu Ekspresi'nde yeni güzergah: İlk sefer bugün yapılıyor

Doğu Anadolu'daki turistik tren seferlerine yeni bir güzergah daha eklendi. Kars-Erzurum Turistik Ekspresi, bugün sefere başlıyor.

Turistik Doğu Ekspresi'nde yeni güzergah: İlk sefer bugün yapılıyor

Turistik Doğu Ekspresi'ne gelen yoğun talepten sonra Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, harekete geçerek bölgede yeni bir hattı hayata geçirdi. Bölgedeki turizme destek vermesi beklenen Kars-Erzurum Turistik Ekspresi, bugün yola çıkıyor.

Yarıyıl tatilinde artan turizm amaçlı yolcu talebini karşılamak amacıyla Kars-Erzurum arasında "Kars-Erzurum Turistik Ekspresi" adında yeni bir seferin işletmeye konulduğu bildirilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Kars-Erzurum Turistik Ekspresi, 21 Ocak'ta başlayıp, 31 Ocak'a kadar her gün işleyecektir. Şubat içerisinde sadece cumartesi ve pazar günleri çalışacaktır. Kars-Erzurum Turistik Ekspresi Kars'tan saat 07.20'de hareket edecek, Erzurum'a 11.10'da ulaşacaktır. Erzurum'dan 14.55'te kalkacak tren, Kars'a 18.45'te varacaktır. Pulman tipli vagonlardan oluşacak tren gidiş ve dönüşte Sarıkamış'ta duracaktır."

"TURİZME DESTEK OLACAK"

Yeni rota ile bölgenin turizmine destek verileceği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Ülkemizin saklı güzelliklerini hem vatandaşlarımıza hem de turistlere tanıtıyoruz. Demir yolu taşımacılığında yaşanan gelişmeler, vatandaşlarımızın seyahat tercihlerini de etkiledi. Demir yollarında bahar havasını yeniden oluşturduk. Demir yollarının Türkiye için stratejik önemde olduğunu biliyoruz. Bu bilinçle mozaiğin parçalarını birleştirircesine demir yollarını ayağa kaldırıyoruz."

EN ÇOK OKUNANLAR