USD

-
-%

EUR

-
-%

GBP

-
-%

ALTIN GR

-
-%

BIST 100

-
-%

Seyahat

24 Haziran 2023 12:29

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda Kurban Bayramı yoğunluğu başladı

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nda (İSG) turizm sezonu yoğunluğu başladı.

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda Kurban Bayramı yoğunluğu başladı

İSG'den yapılan açıklamaya göre, 51 ülkede 154 destinasyonu birbirine bağlayan rotaya sahip havalimanı, beklenen tatil yoğunluğuna karşı çeşitli önlemler aldı.

İlk 5 ayda 14 milyon yolcu sayısına ulaşan İSG, bayram ve yaz tatili süresince de yolcularına rahat ve konforlu bir seyahat deneyimi sunabilmek için gereken planlamaları yaptı.

Açıklamada konuya ilişkin değerlendirmeleri yer alan İSG Üst Yöneticisi (CEO) Berk Albayrak, yolcuların sorunsuz bir şekilde uçuş kapılarına ulaşmalarını sağlamak için terminal işletme biriminde ekstra personel planlaması yaptıklarını belirterek, güvenlik ve temizlik ekiplerine de ilave personel tedariki sağladıklarını anlattı.

En büyük hedeflerinin; "terminalde yolculara temas ettikleri her noktada kaliteli, hızlı ve konforlu hizmet sunmak ve misafirlere mükemmel bir seyahat deneyimi yaşatmak" olduğunu kaydeden Albayrak, şu açıklamalarda bulundu:

"Tatil yoğunluğunu etkin bir şekilde yönetmek için de gerek terminal içi operasyon ekiplerinde gerek güvenlik kontrol noktalarında ek personel görevlendirdik. Aynı zamanda operasyonel süreçlerimizi yapay zeka desteğiyle takip ediyoruz. Kalabalık oluşan alanlara anında müdahale edip destek ekipleri yönlendiriyor, süreçleri hızlandırıyoruz."

"UÇUŞLARIMIZA 5 YENİ DESTİNASYON EKLEDİK"

Tatil sezonunu yeni destinasyonlarla da desteklediklerini belirten Albayrak, Haziran 2023 itibariyle Şehrin Havalimanı'ndan İngiliz hava yolu British Airways ile Londra Heathrow Havalimanı'na, Yunanistan'ın Rodos ve Midilli havalimanlarına, Ürdün'de Amman ve Rusya'da Kazan havalimanlarına toplamda beş yeni yurt dışı rotası eklediklerini ifade etti. Albayrak "45 havayolu ile 51 ülkede ulaşım sağladığı destinasyon sayısını 154'e ulaştırdık" dedi."

EN ÇOK OKUNANLAR