USD

-
-%

EUR

-
-%

GBP

-
-%

ALTIN GR

-
-%

BIST 100

-
-%

Sektörler

25 Mart 2023 15:29
AA

Osmaniye OSB'deki üretim tam kapasiteye çıktı

Depremden etkilenen şehirlerden olan Osmaniye'deki organize sanayi bölgesindeki (OSB) fabrikalar, tam kapasiteyle çalışmaya başladı.

Osmaniye OSB'deki üretim tam kapasiteye çıktı

Pazarcık ve Elbistan merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde hasar almayan Osmaniye OSB'de afet sonrası iş gücü eksiliği nedeniyle ilk 3 gün üretim gerçekleşmedi.

Depremin üçüncü gününden sonra asgari düzeyde üretime geçilen bölgede, iş gücü kayıplarının telafi edilmesiyle firmalar tam kapasiteyle çalışmaya başladı.

Osmaniye OSB'de başta demir çelik olmak üzere tekstil, filtre imalatı gibi toplam 75 firma aktif şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

Yaşanan depremde organize sanayi bölgesinin hasar almadığını anımsatan Osmaniye OSB Müdürü Musa Gönül, afetten sonra OSB'de asgari düzeyde üretimin gerçekleştirildiğini belirtti.

"FİRMALARIMIZ ÜRETİMLE ACILARINI HAFİFLETMEYE ÇALIŞTI"

Yaşanan afette OSB olarak vatandaşların yardımına da koştuklarını aktaran Gönül, şöyle devam etti:

"Deprem sonrasında ekiplerimiz bölgenin elektrik, su, doğal gaz altyapısını kontrol etti. Biz aynı gün üretime hazırdık. İnsan kaynağından dolayı ilk 3 gün çalışma olmadı. Çünkü kayıplarımız, acılarımız vardı. Üçüncü günden sonra birkaç firmamız başlangıç yaptı. Firmalarımız morallerini, motivasyonlarını yükselterek üretimle beraber acılarını hafifletmeye çalıştılar. Daha sonraki süreçte ise üretim kapasitesi artırılarak bugün itibarıyla 75 firma, 11 bin çalışanla mevcut halinde tam kapasiteyle devam ediyoruz."
EN ÇOK OKUNANLAR