SEKTÖRLER
06 Eylül 2023 09:42

Kamion, ‘Yükveren Paneli' ile lojistiği dijitalleştiriyor

‘Yükveren paneli' ile ödeme, fatura, sipariş ve takip gibi zaman alan, maliyet yaratan işleri tek bir ekrandan kolayca yapmayı sağlayan Kamion; dijital altyapısı ile lojistik sektörünün geleceğini şekillendiriyor.

Kamion, ‘Yükveren Paneli' ile lojistiği dijitalleştiriyor

Şirketlerin kara taşımacılığı ihtiyaçlarını hızlı, güvenli ve şeffaf bir şekilde karşılamalarını sağlayan dijital lojistik platformu Kamion, dijital altyapısı sayesinde doğru kamyonu, doğru yükle, doğru zamanda buluşturuyor. Şirketlerin tedarik zincirine bir lojistik şirketi gibi entegre olan Kamion, şirketlerin FTL taşımacılık ihtiyaçlarına, hem mobil uygulaması hem de Yükveren Paneli ile yüksek performanslı, uygun fiyatlı ve sürdürülebilir çözümler sağlıyor.

TÜM SÜREÇ PANELDEN YAPILIYOR

Uzun yıllar boyunca lojistik, depolama ve satın alma gibi operasyonel alanlarda çalışmış ve Amerika'da büyük veri ve yazılım sektörlerinin ilerici modellerini gözlemleyen Berkay Adlım tarafından 2020 yılının başlarında kurulan Kamion, 2022 yılında Y Combinator'un da aralarında bulunduğu silikon vadisi merkezli şirketlerin yer aldığı turda 2 milyon dolar yatırım aldı. Bu yatırımla birlikte lojistikte önemli bir inovasyona imza atan Kamion, ürünleri sayesinde dijital taşımacılık sektöründe öncü bir rol üstlendi. 2020 yılından bu yana hızla büyüyen Kamion'un ürünlerine entegre olan şirketler, web tabanlı bir platform olan Yükveren Paneli ile siparişlerini kolayca giriyor, taşıyıcılar ise mobil uygulamadan bu yükleri görüp seçerek taşıma sürecini başlatıyorlar.

YÜKVEREN PANELİNE GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

ÖDEME, FATURA, SİPARİŞ VE TAKİP TEK EKRANDAN

Şirketler lojistik tarafında kendi taleplerini yaratabilecekleri ve planlamalarını yapabilecekleri bir web ara yüz platformu olan Yükveren Paneli ile günümüzde çokça zaman ve efor isteyen süreçlerin hepsini tek bir ekrandan yönetilebiliyorlar. Bu sayede minimum operasyonel süreç ile verilerine daha çok odaklanabiliyorlar.

(Kamion Kurucusu Berkay Adlım)

GELİR POTANSİYELİ OLUŞTURULUYOR

Sunduğu hizmetlerle lojistik sektöründe faaliyet gösteren birçok farklı iş ortağının süreçlerini kolaylaştıran Kamion, şirketlerin lojistik süreçlerini büyük ölçüde otomatikleştirerek ve yüklerini taşıyabilecek uygun güvenilir taşıyıcıları bulmalarını kolaylaştırarak iş yükünü büyük ölçüde hafifletiyor. Taşıyıcıların ise mevcut yükleri mobil uygulamadan görüntüleyebilmesini sağlayan Kamion, bu sayede daha fazla gelir potansiyeli kazanmalarına yardımcı oluyor. Yük taşıyanlar mobil uygulamalarından kendilerine uygun yükü seçtiklerinde, yük alma ve bırakma noktalarını görebiliyor, yük alış noktasına giderek tesisten yükü alıyor ve taşımaya başlayabiliyorlar. Sürücüler dilerse öncesinde ve sonrasında operasyon yöneticisi ile iletişime geçerek teslimat sürecinde destek de alabiliyor.

Dijital lojistiğin getirdiği tüm yenilikleri ve çözümleri sunarak verimliliği artırmayı, tüm süreci daha şeffaf ve güvenilir hale getirmeyi ve bunları yaparken boş yolculukların önüne geçip karbon salınımını minimize etmeyi amaçlayan Kamion, büyüme grafiği ve uluslararası yatırımlarıyla gelecekte sektör lideri olmayı hedefliyor.

EN ÇOK OKUNANLAR