SEKTÖRLER
20 Ocak 2023 16:16

IAB'ın Yönetim Kurulu Başkanı Burak Ertaş oldu

İnteraktif Reklamcılık Derneği (IAB), 7. Olağan Genel Kurul Toplantısı dün düzenlendi.

IAB'ın Yönetim Kurulu Başkanı Burak Ertaş oldu

IAB'ın 7'ncisi düzenlenen Genel Kurul toplantısında faaliyet raporu ve iç denetim raporu sunumlarının ardından yeni dönemde görev yapacak yönetim, denetim ve disiplin kurulu seçimi yapıldı.

Genel Kurul toplantısı sonrasında yapılan ilk Yönetim Kurulu toplantısında yönetim kurulu üyeleri tarafından başkanlık için sahibinden.com tüzel üye olarak belirlenirken, Yönetim Kurulu Başkanı Burak Ertaş seçildi.

Genel Kurul'da söz alan IAB 2023-2024 dönemi Yönetim Kurulu Başkanı Burak Ertaş"IAB tüm dünyada medya ve pazarlama endüstrilerinin dijital ekonomide gelişmelerini sağlamak ve dijital reklamcılık için sürdürülebilir bir gelecek inşa etmek için çalışıyor. Güven, ölçüm ve şeffaflık standartlarını oluşturuyor. Türkiye'de de aynı misyonla çalıştık, çalışmaya devam edeceğiz. Tüm paydaşların işbirliği ve el birliği ile dijital reklamcılığın sağlıklı ve sürdürülebilir gelişimi için çalışacağız" şeklinde konuştu.

IAB 2023-2024 Dönemi Yönetim Kurulu görev dağılımı şöyle oldu:Başkan:

sahibinden.com: Burak ErtaşBaşkan Yardımcıları:

Reklamcılar Derneği – Cüneyt Turgut DevrimReklamverenler Derneği - Sinem Sandıkçı GökçenGenel Sekreter:

Genart Medya Reklamcılık İletişim Tic. A.Ş. - Cemal Burak YılmazSayman:

Doğuş Yayın Grubu A.Ş - Yakup ErdoğanÜyeler:Akbank T.A.Ş. - Beril Alakoç OrhonoğluCiner Yayin Holding A.Ş. - Dr .Mahmut KurşunCriteo Reklamcılık Hiz.ve Tic. A.Ş. - Murat KalafatD-Market Elektronik Hizmetler Ve Ticaret A.Ş - Onur GargılıEczacıbaşı Tüketim Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. - Ayşen AkalınEstetik Yayıncılık A.Ş. - Reha BaşoğulEti Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş. - Ebru Üstün UtkuGoogle Reklamcılık Ve Pazarlama Ltd. Şti. - Yeşim ÖztekinHürriyet Gazetecilik Ve Matbaacılık A.Ş. - Erhan AcarHYPE İletişim ve Tanıtım Hizmetleri A.Ş. - Sarper DanışIngage Dijital Pazarlama Hizmetleri A.Ş - Pınar Ercan TursunKarnaval Medya Labs İnternet Hiz. Tic. A.Ş. - Burak CanLogaritma Bilgi Teknolojileri Anonim Şirketi - Ekin İlyasoğluMaksimum İletişim Hizmetleri A.Ş. - İlkan GökyılmazNetcom Medya A.Ş. - Zeynep Taptık BilgenOnedio Bilişim Yazılım Medya Teknoloji San. Tic. A.Ş. - Aytek AçıkOptimum Media Direction Medya Hizmetleri Anonim Şirketi - Atakan DemirciSP İletişim Hizmetleri A.Ş. - Rima ErdemirT Medya Yatırım Sanayi ve Tic. A.Ş. - Rahşan AnTooplay İnternet Reklam Hiz. Tic. A.Ş. - Selim TopaloğluTurkuvaz Reklam Pazarlama Dan. A.Ş. - Aslıhan AlbayrakUnilever San. Ve Tic. Türk A.Ş - Nazlı Eda KıraliVog Reklam Ve Tan. Hiz. Ltd. Şti. - Cenk GümüşcüoğluWavemaker İletişim Planlama Hizmetleri Limited Şirketi - Sibel ÜlküYıldız Holding A.Ş. - Zeynep Verda DuysakIAB 2023-2024 Dönemi Denetim ve Disiplin Kurulu üyeleri şöyle belirlendi:Denetim KuruluArçelik Pazarlama A.Ş. - Mehmet TüfekçiAdmatic Medya A.Ş. - Savaş YılmazerEVA Bilişim Hizmetleri Dan. San. ve Tic. Ltd. Şti. - Ekin ÖzçiçekçilerFox Networks Group Yapım Ltd. Şti. - Evren ÜnalTTBoom Dijital İnteraktif Medya Reklam Ajansı ve Bilişim Hiz. A.Ş. - Tevfik Bülent ÖngünTurkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. - Aslıhan AhızkalDisiplin KuruluArçelik Pazarlama A.Ş. - Mehmet TüfekçiCarat Medya ve İletişim Hizmetleri A.Ş.- Deniz TunaoğluDemirören Reklam ve Yatırım A.Ş. - İlhan ÖzelDSM Grup Danışmanlık İletişim ve Satış Tic. A.Ş. - Erdem İnanEVA Bilişim Hizmetleri Dan. San. ve Tic. Ltd. Şti. - Ekin ÖzçiçekçilerKrea İçerik Hizmetleri ve Prodüksiyon A.Ş. - Banu Çelikkaya

EN ÇOK OKUNANLAR