USD

-
-%

EUR

-
-%

GBP

-
-%

ALTIN GR

-
-%

BIST 100

-
-%

Sektörler

13 Şubat 2024 14:50

Gedik Yatırım'ın insan kaynakları ve teknoloji yatırımları sürüyor

Gedik Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Onur Topaç, "Tüm sektörün nitelikli çalışan ihtiyacını karşılamak ve çalışanlarımızın gelişimlerini hızlandırmak için programlar geliştiriyor ve yeni projeler hayata geçiriyoruz" diyor.

Gedik Yatırım'ın insan kaynakları ve teknoloji yatırımları sürüyor

Türkiye'nin önde gelen yatırım kuruluşlarından biri olan ve son dönemde yaptığı teknolojik yatırımlarla dikkat çeken Gedik Yatırım, Türkiye'nin ekonomik gelişimine katkıda bulunmaya devam ediyor. 1991 yılında kurulan, 2010 yılında halka açılan ve sermaye piyasalarının her alanında lider olma vizyonu ile hareket eden şirket, yalnızca finansal açıdan değil insan kaynakları ve teknoloji alanında yaptığı yenilikler ve yatırımlarla da dikkat çekiyor.

"ÜSTÜMÜZE DÜŞEN GÖREVİN BİLİNCİNDEYİZ"

Sermaye piyasalarının tüm alanlarında son yıllarda gerçekleşen büyümeye rağmen sektördeki çalışan sayısı bu büyümeyle orantılı bir şekilde artmadığının altını çizen Gedik Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Onur Topaç, çalışan sayısının yalnızca 7 bin düzeyinde kaldığını belirti. Topaç, "Sektörün son yıllarda yakaladığı büyümeyi ve gelişimi aynı ivmeyle devam ettirebilmesi için sektördeki insan kaynağının da hem nicelik hem nitelik olarak artış göstermesi büyük önem taşıyor. Yatırımcılara aynı kalitede hizmet verilebilmesi için sektördeki çalışan sayısının yatırımcı sayısının artışına paralel olarak 6-7 kat artması gerekirken, teknoloji kullanımının etkisiyle en az yüzde 50 artarak asgari 25 bine ulaşması gerekiyor. Gedik Yatırım olarak bu konuda üstümüze düşen görevin bilincindeyiz ve yalnızca şirketimizin değil tüm sektörün nitelikli çalışan ihtiyacını karşılamak ve çalışanlarımızın gelişimlerini hızlandırmak için programlar geliştiriyor ve yeni projeler hayata geçiriyoruz" dedi.

YATIRIMLARI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

Gedik Yatırım, kuruluşundan bugüne 32 yıldır değişken ekonomik koşullardan bağımsız olarak çalışan sayısını sürekli artırıyor ve sektöre nitelikli insan kaynağı yetiştirmeye devam ediyor. Bu kapsamda son 5 yılda çalışan sayısı yaklaşık yüzde 64 artarak 504'e ulaştı. Kadın çalışan oranı da her geçen yıl artan şirkette şu anda çalışanların yüzde 45'i kadınlardan oluşuyor. 2024 yılında çalışan sayısını daha da artırmayı hedefleyen Gedik Yatırım aynı zamanda çalışanların gelişimine katkıda bulunmak adına Gedik Yatırım Akademi'yi hayata geçirdi. 2021-2022, 2022-2023, 2023-2024 döneminde 3 yıl üst üste Great Place to Work – Türkiye En İyi İşverenler listesinde yer alan tek yatırım kuruluşu olan Gedik Yatırım, 2023'te ülkemizde ilk defa verilen Kadınlar için En İyi İşverenler Listesi'ne de dahil olarak bir ilki daha başardı.

EN ÇOK OKUNANLAR