PİYASALAR

Pirelli P Zero World'ün 4.'sü Dubai'de açıldı

Dubai, P Zero World, Los Angeles, Münih ve Monte Carlo’nun ardından dördüncü amiral mağazasıyla üçüncü bir kıtada daha açıldı. Pirelli’nin perakende stratejisinin ve dünyadaki lider konumunun seçkin bir simgesi olan bu mağaza konsepti şimdi Orta Doğu’yu dünyanın geri kalanına bağlayan kilit bir bölgeye adını yazıyor. Otomobilsever ve yerel koleksiyonculara ait 60’dan fazla süper otomobil, şehirde bir geçit töreni yaptıktan sonra yeni mağazanın açılışını kutladı. Ertesi gün ise 200’ü aşkın otomobil, Pirelli markasının kendi pist günü etkinliği olan “P Zero Experience” için Abu Dabi’deki Yas Marina’da piste çıktı.

P Zero World konsepti genellikle ‘lastik butiği’ ya da başka bir ifadeyle müşterilerin en özel Pirelli ürünlerinin yanı sıra lüks ve spor otomobillerin egzotik dünyalarına adanmış hizmetleri bulabileceği bir mağaza olarak tarif ediliyor. Ürün yelpazesinin en yüksek performans seviyesine sahip karayolu homologasyonlu lastiği olan P Zero Trofeo R veya koleksiyoncuların otomobilleri için klasik görünümü modern performansla kombine etme amacıyla tasarlanan Pirelli Collezione dahil Pirelli lastik yelpazesinin tamamı, sadece P Zero World butiklerinde sunuluyor. 

Doğal olarak, motosiklet lastikleri ve Velo lastikler ile Pirelli Design aksesuarları dahil komple Pirelli ürün yelpazesi müşterilere sunuluyor. Dubai'deki yeni P Zero World mağazasında müşterilere sunulan ayrıcalıklı servisler arasında vale hizmeti ve servis süresince ikame otomobil desteği de yer alıyor. P Zero World aynı zamanda dünyanın en ünlü takvimini simgeleyen görsellerden F1 lastiklerinin pek çok renginin sergilenmesine kadar her detayıyla ziyaretçilerin Pirelli dünyasını deneyimlemelerine de olanak veriyor.

Tüm bunlar, Pirelli’nin premium ve prestij ürünlere odaklı stratejisinin altını çiziyor; lastik pazarının sürekli büyüme gösteren premium ve prestij segmentinde İtalyan şirketinin elinde tuttuğu güçlü liderlik pozisyonu, hem müşteriler hem de otomobil üreticileri tarafından tanınıyor. Pirelli'nin dünyadaki prestij araçların yarısından fazlasının lastiklerini orijinal ekipman olarak sağlaması bu durumu rakamlarla da ortaya koyuyor