USD

-
-%

EUR

-
-%

GBP

-
-%

ALTIN GR

-
-%

BIST 100

-
-%

Kültür&Sanat

12 Ekim 2023 15:26

'Sofralar Sergisi' için geri sayım başladı

Sofralar Sergisi, 'Sanat ve Yaratıcılığı Kutlayalım' başlığıyla, Türkiye'nin 100. Yılı teması altında, 31 Ekim - 2 Kasım tarihlerinde Hilton İstanbul Bosphorus'ta gerçekleşecek.

'Sofralar Sergisi' için geri sayım başladı

Karaca, Nippon Paint, Schwarzkopf, English Home, bonna, Molu, İstanbul Çiçekleri, Tina Jewellery'nin ve daha birçok markanın katılımı ile gerçekleşecek olan Türk Hava Yolları sponsorluğunda Sofralar Sergisi, düzenleyeceği etkinlikler ve panellerle, tüm dünyada etkinlik turizmine yön veren 9 davet tasarımcısını ağırlayacak.

Türkiye'nin etkinlik turizminde çok büyük bir pazar olduğunu vurgulayan KM Events kurucusu ve direktörü Meltem Tepeler, "Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü verilerine göre Türkiye'nin 2022 yılında en çok ziyaretçi alan ilk 3 ülkeden biri olduğunu belirtti. Zengin tarihi, mimarisi ve gastronomi çeşitliliği ile İstanbul'un Türkiye'nin bu alandaki kalbi olduğunu vurgulayan Tepeler, "Ülkemiz turizm konusunda oldukça cazip bir destinasyon. Bu mirasın etkinlik turizmi açısından hak ettiği yeri alması için 'Sofralar Sergisi' ve takip eden projelerin ülkemize katma değer sağlaması çok önemli. Son yıllarda etkinlik turizmi konusunda önemli adımlar atıyoruz ve Türkiye pazarının gelişimine katkıda bulunmaya devam edeceğiz." şeklinde konuştu. Tepeler sözlerine şöyle devam etti: "Küresel destinasyon düğün pazarı büyüklüğü 2022'de 21,31 milyar dolardan 2023 sonuna kadar %32.8'lik yıllık büyüme oranıyla 28,31 milyar dolara yükselmesi bekleniyor. Türkiye her ne kadar destinasyon düğünleri ve eventler için yükselen bir yıldız olmasına rağmen bu pastadan aldığı pay oldukça düşük. Biz Sofralar Sergisi ile bu payı artırmayı hedefliyoruz."

TÜRKİYE'Yİ ANLATAN ÖZEL GÖSTERİLER SUNULACAK

İstanbul'u 'Kutlamalar Destinasyonu' olarak uluslararası platformlarda öne çıkarmayı amaçlayan 'Sofralar Sergisi' projesi, 31 Ekim-2 Kasım 2023 tarihleri arasında Hilton İstanbul Bosphorus'ta gerçekleşecek. Sergide, paneller, workshoplar, özel tadım aktiviteleri ve sürpriz etkinliklerin yanı sıra, Hilton'un yeni markası, '1955 Banqueting & Catering'in şık sunumları ve Türkiye'yi anlatan özel gösteriler de yer alacak.

Dokuz tasarımcının hazırladığı Türkiye konseptli sofralar; sofra sanatının, gastronominin ve Türkiye'nin dünya etkinlik sektöründeki öneminin tartışılacağı paneller, fuaye alanında seçkin dinletiler ve performanslar ile 1-2 Kasım tarihlerinde 09.30 – 19.00 saatleri arasında gerçekleşecek.

Dünyanın çeşitli kültürlerinden gelen ünlü sofra tasarımcıları, sponsorlar, VIP davetliler ve Platinium bilet alanlar için 1 Kasım'da gerçekleşecek gala gecesinde, The Peninsula İstanbul'un özel sunumları konuklara eşlik edecek. 2 Kasım'da yapılacak kapanış partisinde ise sofra tasarımcıları ve VIP davetliler, 1500 yıllık bir sarnıcın içinde yer alan Sarnıç Restaurant'ın büyülü ortamında Bizans, Osmanlı ve günümüz mutfağının enfes tatlarını, geceye özel dinleti ve performanslarla birlikte deneyimleyerek, keyifli anlar yaşayacak.

EN ÇOK OKUNANLAR