USD

-
-%

EUR

-
-%

GBP

-
-%

ALTIN GR

-
-%

BIST 100

-
-%

Kültür&Sanat

19 Kasım 2023 14:07

Sevil Dolmacı Dubai, Ekrem Yalçındağ'ın 'Natures' sergisiyle kapılarını açtı

Sevil Dolmacı Dubai, sanat, tasarım ve modanın buluştuğu, Dubai'nin kalbi Design District'te, uluslararası platformda tanınan Ekrem Yalçındağ'ın 'Natures' isimli sergisiyle kapısını sanatseverlere açtı.

Sevil Dolmacı Dubai, Ekrem Yalçındağ'ın 'Natures' sergisiyle kapılarını açtı

İstanbul'da 2020 yılında ana galeri mekânı olan Villa İpranosyan'da açılışını gerçekleştiren ve açıldığı günden itibaren önemli küratörlerle iş birliği yapan, sanatçı portföyünü genişleten ve önemli proje ve sergilere imza atan Sevil Dolmacı Gallery, Türk sanat sektörü üstünde etki yaratmak ve Dubai'de gelişmekte olan sanat ortamına katkıda bulunmayı hedefliyor.

Bu vizyonla Sevil Dolmacı Dubai'nin açılışı Kunstforum Viyana'da, Robert Fleck'in küratörlüğünde düzenlenen 'Seeing the World Anew' ve MoMA Dubrovnik'te 'Natures' isimli iki müze sergisiyle uluslararası platformda tanınan köklü Türk sanatçılarından Ekrem Yalçındağ sergisi ile gerçekleşti.

Sevil Dolmacı Dubai, Kasım 2023-Mayıs2024 tarihleri arasında Barry X Ball, Beverly Fishman, Bosco Sodi, Daniel Knorr ve Robert Janitz gibi uluslararası sanat alanının önemli isimlerini sanatseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor.

Mevcut sanat ortamını zenginleştirerek, kültürel alışverişi teşvik ederek yeni uluslararası yetenekleri bir araya getirmeyi amaçlayan Sevil Dolmacı Gallery, Dubai'nin canlı sanat ortamına dikkate değer bir katkı vadediyor.

EN ÇOK OKUNANLAR