USD

-
-%

EUR

-
-%

GBP

-
-%

ALTIN GR

-
-%

BIST 100

-
-%

Kripto Para Haberleri

01 Mart 2023 14:09

GAMI Teknoloji, Bulls Girişim'den yatırım aldı: Hedef, Web3 dünyasında ilk 100

Web3 ve blokzincir alanında faaliyet gösteren teknoloji şirketi GAMI Teknoloji, geçtiğimiz dönemde birçok yenilikçi girişimi destekleyen Bulls Girişim'den ilk kurumsal yatırımını aldı. GAMI Teknoloji, gelecek 3 yıl içerisinde dünyadaki Web3 odaklı ilk 100 teknoloji şirketi arasına girmeyi hedefliyor.

GAMI Teknoloji, Bulls Girişim'den yatırım aldı: Hedef, Web3 dünyasında ilk 100

Türkiye'nin Web3 ve blokzincir teknolojileri alanında önde gelen markaları arasında gösterilen GAMI Teknoloji, ilk kurumsal yatırımını girişimcilik ekosistemindeki tecrübesiyle tanınan Bulls Girişim'den aldı. Şirket, geliştirdiği Web3 teknoloji ürünlerini hem küresel ölçekte kullanıma sunuyor hem de teknoloji ihraç ediyor. Alanında uzman isimler tarafından kullanıma açılan ürünlerin dünyanın 55 ülkesinde kullanıcısı bulunuyor. Öte yandan, GAMI Teknoloji global rakipleriyle girdiği rekabet yarışında da dikkat çekiyor. Aktif olarak kullanımda olan ürünler arasında Web 3.0 Pazarlama Platformu, Blokzincir Tabanlı Kitlesel Fonlama Platformu ve NFT ile Çalışan Egzersiz Mobil Uygulaması yer alıyor.

KURUCU KADRO FARKLI DİSİPLİNLERDEN BİR ARAYA GELDİ

40 kişiden oluşan uzman ekibi ve güçlü yapılanmasıyla ürünlerin yayına hazırlanması ve yayın sonrasındaki tüm süreçler, kendi iç kaynaklarıyla İstanbul'da bulunan ofis üzerinden yönetiliyor. Ekibin kurucu kadrosu finans, hukuk, yatırım ve pazarlama gibi alanlarda tecrübe sahibi önemli isimlerden oluşuyor.

"KÜRESEL ÖLÇEKTE ZİRVEYE OYNAYAN BİR YAPIYA BÜRÜNMEYİ HEDEFLİYORUZ"

GAMI'nin aldığı ilk kurumsal yatırıma ilişkin değerlendirmelerde bulunan GAMI Teknoloji CEO'su Gökhan Altın, "GAMI Teknoloji olarak, Web3 ve blokzincir ekosistemine yönelik yenilikçi teknolojiler üretiyoruz. Yürüttüğümüz Ar-Ge süreçleriyle önemli tecrübeler kazanırken, ciddi bir bilgi birikimi de elde ettik. Çalışmalarımızın sonucunda birçok vizyoner girişime yatırım yapan Bulls Girişim'den ilk kurumsal yatırımımızı aldık. Öncelikle yatırım sürecindeki tüm taraflara emeklerinden ötürü teşekkür etmek istiyoruz. Hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarımıza hız kazandırarak, küresel ölçekte zirveye oynayan bir yapıya bürünmeyi hedefliyoruz. Şimdi bizleri daha güçlü̈ bir ekiple daha yoğun bir çalışma dönemi bekliyor" dedi.

BULLS GİRİŞİM İLK DEFA BLOCKCHAİN ALANINA YATIRIM YAPTI

Geçtiğimiz dönemde mikro mobilite, sağlık teknolojileri ve spor teknolojileri alanına yatırım yapan Bulls Girişim, GAMI Teknoloji'yle birlikte ilk defa blokzincir teknolojisi alanına yatırım yaptı. Bulls Girişim'in sermaye piyasaları ve girişimcilik ekosisteminde önemli yatırımları ve 25 yıllık tecrübesi bulunuyor.

"TÜRKİYE'NİN YENİ UNİCORN'U OLABİLİRİZ"

GAMI Teknoloji'nin globaldeki büyüme hedefleri doğrultusunda Ar-Ge ve üretim faaliyetlerine devam ettiğini ifade eden Altın, "GAMI, blokzincir ve Web 3.0 alanındaki sahip olduğu know-how ile birlikte Türkiye'nin yeni unicorn'u olabilir" diye ekledi.

PLATFORMLARIN BU YIL KULLANIMA AÇILMASI PLANLANIYOR

GAMI Teknoloji yatırım sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bulls Girişim Yönetim Kurulu Başkan Vekili Kemal Akkaya, "GAMI Teknoloji, hayata geçirdiği merkeziyetsiz uygulamalarla blokzincir dünyasında adından sıklıkla söz ettiriyor. Marka, faaliyet gösterdiği alanlarda Türkiye'nin öncü ve örnek teknoloji markası olarak anılıyor. Türk uzmanlar tarafından geliştirilen ve kullanıma açılan blokzincir fonlama ve Web 3.0 tabanlı pazarlama platformlarının yanı sıra metaverse, cüzdan ve trade platformlarının da 2023 yılı içerisinde kullanıma açılması planlanıyor" diye konuştu.

YATIRIM İÇİN 'SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK' ÖN PLANDA

Bulls Girişim'in yatırım kriterlerine ve felsefesine dair düşüncelerini de aktaran Akkaya, "Dünyanın sağlık, enerji, tarım, gıda konularında yaşadığı sorunları gördüğümüz için yatırım politikalarımızda "sürdürülebilirlik" kavramını merkeze alıyoruz. Teknolojilerin doğru şekilde kullanılarak bu sektörlerde verimliliğin artırılmasını ve daha sürdürülebilir bir ekosistemin inşasını desteklemeyi hedefliyoruz" ifadesini kullandı.

EN ÇOK OKUNANLAR