KRİPTO PARA
09 Kasım 2021 15:53
Umut Çelik

Finfree ile tüm ihtiyaçlar tek uygulamada

Yerli yatırım platformu Finfree; Yatırıma dair eğitim, temel analiz, portföy takibi gibi tüm ihtiyaçları tek bir uygulamayla karşılıyor. Finfree, Gedik Yatırım ile yaptığı iş birliği sayesinde ise kullanıcılarına uygulama üzerinden Türk hisselerine erişim imkanı sağlamaya başlıyor

Finfree ile tüm ihtiyaçlar tek uygulamada

Borsa ile ilgili tüm yatırım süreçlerini tek bir uygulama üzerinden çözen yeni nesil yatırım platformu Finfree, kullanıcı ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda yeni hizmetini hayata geçiriyor. Kısa bir süre önce Premium özelliklerini tanıtan platform, borsada yatırım yapmak isteyen kullanıcıları için, Türk hisselerine erişim imkânı sunmaya başlıyor. Bugüne kadar Finfree üzerinden eğitim, temel analiz, portföy takibi gibi konularda destek alan kullanıcılar, bundan böyle yatırım hesabı açabilecek ve işlemlerini Gedik Yatırım güvencesiyle yapabilecekler. Borsada Türk hisselerine erişimi hem çok kolay hem de çok uygun hale getiren Finfree, Gedik Yatırım'ın sermaye piyasalarındaki uzun yıllara dayanan köklü birikiminden destek alıyor.

YATIRIM PLATFORMUNA DÖNÜŞTÜ

Finfree Kurucu Ortağı Senih Mete Dal; Finfree'yi tasarlarken yatırımcıların ihtiyaç ve beklentilerinden yola çıktıklarını anlatıyor. "Yatırım sürecini karmaşadan uzaklaştırarak yatırıma ayrılan süreyi en aza indirmeyi amaçladık" diyen Dal, bugüne kadar yatırım yapmak isteyenlere eğitim, temel analiz, portföy takibi gibi ihtiyaç duydukları alanlarda destek veren Finfree'nin, artık tam anlamıyla bir yatırım platformuna dönüştüğüne işaret ediyor. Dal, "Finfree üzerinden kullanıcılar Gedik Yatırım bünyesinde hesap açarak, Türk hisselerine hem kolay hem de uygun bir şekilde yatırım yapabilecek" diyor. Uygulamayla birlikte yatırımcılar, Borsa İstanbul'a kullanımı oldukça kolay bir ara yüzle ulaşma ve yatırım yapma imkanı elde edecek. Geliştirilmiş yüksek düzey fonksiyonlar ile hem portföylerini grafik ile takip edebilecek hem de piyasadaki diğer yatırım araçları ile karşılaştırabilecekler.

DENEYİMİ ÜST SEVİYEYE TAŞIYOR

Finfree'ye, yıl içerisinde yatırım yaparak girişimin hızla büyümesinde önemli katkısı olan ve uygulamanın sermaye piyasalarına entegre olması için altyapı desteği veren Gedik Yatırım'ın CEO'su Onur Topaç ise ürün ve hizmet yelpazelerini yenilikçi bakış açılarıyla sürdürmeye ve yatırım dünyasına değer katmaya devam ettiklerini vurguluyor. Özellikle finansal teknoloji alanında ürün ve hizmet geliştiren, yurt içi piyasalarla birlikte dünya çapında başarıya odaklı girişimlere uzun yıllardır yatırım yaptıklarını anlatan Topaç, bu şirketlerin hızla büyümesine imkan sağlayacak şekilde proje geliştirdiklerini ve yatırımcılarının yatırım deneyimlerini üst seviyeye taşımayı hedeflediklerinin altını çiziyor.

tüm yatırımcılara ulaşmayı hedefliyor

2021 yılı içerisinde yatırım yaptıkları Finfree girişimi ile yaşadıkları sürecin buna güzel bir örnek olduğunu dile getiren Topaç, "Finfree ile kurguladığımız entegrasyon projesiyle birlikte çok kanallı ve sürdürülebilir yatırım yaklaşımı ile sermaye piyasası ürünlerini ülkemizdeki genç ve yeni nesil kitle yatırımcıları başta olmak üzere tüm yatırımcılara ulaştırmayı planlıyoruz" diyor. "Açık kaynaklı platformların ve API ekosisteminin yarattığı bilgi paylaşımı ve kullanımını bir güç olarak ilke edinen yenilikçi projelerin, finans dünyası ve sermaye piyasalarında yaratacağı köklü değişimlerin uygulayıcısı olma yolunda yürüyen bir kurum olma hedefindeyiz" diyen Topaç, yeni yatırımlara devam edeceklerini işaret ediyor.

EN ÇOK OKUNANLAR