KRİPTO PARA
14 Mayıs 2021 15:29
Umut Çelik

Elon Musk bir haftada 20 milyar dolar kaybetti

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Elon Musk'ın geçen hafta katıldığı televizyon programında söylediği sözler sonrasında bazı kripto para birimlerinin büyük düşüşler gösterdi. Musk, o günden beri yaklaşık 20 milyar dolar kaybetti.

Elon Musk bir haftada 20 milyar dolar kaybetti

Geçen hafta cumartesi gecesi ABD'nin en eski komedi programlarından biri olan Saturday Night Live'a katılan ve sunuculuk yapan milyarder yatırımcı Elon Musk'ın şansı o günden beri iyi gitmiyor.

20,5 MİLYAR DOLAR KAYBETTİ

Tesla'nın hissesi yaklaşık yüzde 15 düşerken Musk'un tam olarak 20,5 milyar dolarlık bir gelir kaybı yaşadığı belirtildi.

Toplam malvarlığı 145.5 milyar dolar olan Musk, Microsoft'un kurucusu olan ve 127.6 milyar dolarlık servete sahip olan Bill Gates'in önünde "dünyanın en zengin üçüncü insanı" olarak yer alıyor.

Özellikle Twitter üzerinden sürekli kripto para ile ilgili açıklama yapan Musk'ın sürekli bu para birimi ile ilgili çelişkili açıklamaları uluslararası kamuoyunun da gündemine oturdu.

PROGRAMIN REYTİNGLERİ YÜKSELDİ

Elon Musk'ın konuk olduğu program kanal reytinglerineyse olumlu yansıdı. ABD'de yayınlanan ünlü dergilerden Variety, Musk'ın sunucusu olduğu Saturday Night Live programının sezonun en iyi üçüncü reytingine sahip olduğunu yazdı.

Musk'ın 8 Mayıs'ta katıldığı programın, sezonun ilk programında Chris Rock'ın sunucu olduğu program ve Dave Chappelle'in sunuculuktan ayrıldığı yayından sonra üçüncü olduğu belirtildi.

EN ÇOK OKUNANLAR