PİYASALAR

Yarına hazırlık

Yarın neler olacak bilinmez tabii ama belli öngörüler ve ihtimaller üzerinden hazırlıklar yapılabilir elbette Bu hazırlıklar yapılırken odaklanmamız gereken başlıca konulardan biri kuşkusuz teknoloji.

Oya Yalıman / [email protected]

Yarın neler olacak bilinmez tabii ama belli öngörüler ve ihtimaller üzerinden hazırlıklar yapılabilir elbette… Bu hazırlıklar yapılırken odaklanmamız gereken başlıca konulardan biri kuşkusuz teknoloji.

Türk Dil Kurumu Güncel Türkçe Sözlük teknolojiyi;
1. Bir sanayi dalı ile ilgili yapım yöntemlerini, kullanılan araç, gereç ve aletleri, bunların kullanım biçimlerini kapsayan uygulama bilgisi, uygulayım bilimi
2. İnsanın maddi çevresini denetlemek ve değiştirmek amacıyla geliştirdiği araç gereçlerle bunlara ilişkin bilgilerin tümü olarak tanımlar.
Bu tanımlar çerçevesinde bugünün insanın çevresine baktığımızda onu sarmalayan finans, blockchain, tarım, sanayi, sağlık, eğitim, girişim, sanat, moda, kadın, yayıncılık, iletişim, mimari, havacılık gibi temel disiplinler ve teknoloji ilişkisini gözler önüne seren bir kapak dosyası hazırlamak üzere yola çıktık bu ay… Değişen ve hiç durmadan değişecek olan dünyamızı uzman isimlerle birlikte düşünelim ve gözlemleyelim istedik. Birbirinden değerli 18 isim bu disiplinlere yönelik gelişen araçları ve bu disiplinlerin insanın maddi çevresini nasıl değiştirdiğini Platin Haziran sayısı için kaleme aldılar.
 
Köşe yazarlarımız bu ayki yazılarını teknoloji temasıyla yazdılar. Editörlerimiz Hindistan üzerine ayrıntılı çalışmalar yaptılar. En güncel teknoloji raporlarından müzikte teknolojiye, Netflix’in yayıncılık dünyasını değiştirmesinden uzay turizmine yapılan yatırımlara ufuk açan pek çok konu bu ayki içeriğimizle 
sizlerle buluşuyor.
 
Temmuz sayımızda buluşmak üzere,