USD

-
-%

EUR

-
-%

GBP

-
-%

ALTIN GR

-
-%

BIST 100

-
-%

Borsa Haberleri

26 Nisan 2024 13:19

Borsa İstanbul'da gong Rönesans Gayrimenkul için çaldı

Rönesans Gayrimenkul Yatırım, bugün düzenlenen gong töreninin ardından Borsa İstanbul'da işlem görmeye başladı.

Borsa İstanbul'da gong Rönesans Gayrimenkul için çaldı

12 alışveriş merkezini portföyünde bulunduran ve Türkiye'nin adet ve brüt kiralanabilir alan bazında en büyük AVM yatırımcısı olan Rönesans Gayrimenkul Yatırım, bugün itibarıyla Borsa İstanbul Yıldız Pazar'da "RGYAS" koduyla işlem görecek.

Ak Yatırım ve Deniz Yatırım'ın konsorsiyum liderliğinde 17, 18 ve 19 Nisan'da talep toplama sürecini tamamlayan şirketin halka arzın büyüklüğü yaklaşık 4,5 milyar lira, halka açıklık oranı ise yüzde 10,08 oldu.

Halka arz sonucunda 2 milyon 454 bin 93 adedi yurt içi bireysel olmak üzere toplam 2 milyon 454 bin 271 yatırımcı Rönesans Gayrimenkul Yatırımın ortağı oldu.

Rönesans Gayrimenkul Yatırımın borsada işlem görmeye başlaması dolayısıyla düzenlenen gong törenine, Borsa İstanbul AŞ Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı İpek Ilıcak Kayaalp, Rönesans Holding ve Rönesans Gayrimenkul Yatırım yöneticileri, Ak Yatırım ve Deniz Yatırım yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Ergun, törende Rönesans Gayrimenkul Yatırımı Borsa İstanbul'da görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Halka arzın önemine değinen Ergun, şunları kaydetti:

"Rönesans Holdingin uzun yıllara dayanan köklü tecrübesiyle Rönesans Gayrimenkul Yatırım, güçlü portföyüyle ve örnek projeleri ile önemli bir değer oluşturmaktadır. Bugün borsamızda işlem görmeye başlayarak, bu değeri yatırımcıları ile paylaşmaktadır. Ben bu stratejik karardan dolayı şirketin değerli yöneticilerini tebrik ediyorum. Böylece bir yandan sektördeki birikimini sermaye piyasalarına taşıyan şirketimiz, diğer yandan daha güçlü bir finansal yapıyla projelerini gerçekleştirmeye devam edecektir "

"HALKA ARZIMIZA 2.6 KAT TALEP GELDİ"

Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı İpek Ilıcak Kayaalp da holding çatısı altındaki ilk halka arzları olduğunu söyledi.

Kayaalp, "Rönesans Gayrimenkul Yatırım, portföyünde bulundurduğu 12 alışveriş merkezi ile Türkiye'nin en büyük AVM yatırımcısı konumunda. Rönesans Holding'in 100 milyon ziyaretçi ile buluşan ticari gayrimenkul şirketi Rönesans Gayrimenkul Yatırım'ı halka arz ederek, holding çatımız altındaki ilk halka arzımızı gerçekleştirdik. Ak Yatırım ve Deniz Yatırım konsorsiyum liderliğinde gerçekleşen halka arza, toplam tahsisat tutarının 2,6 katı talep geldi. Halka arz sonucunda toplam 2 milyon 454 bin 271 yeni ortağımız oldu." diye konuştu.

EN ÇOK OKUNANLAR