GİRİŞİMCİLİK
05 Ekim 2021 19:18
DHA

"Her yer ofis" Bodrum'dan dünyaya yayılacak

Pandemiyle birlikte dünyada gelişen ‘tatil ofis' trendi, Türkiye'de ‘Her yer ofis' adı verilen bir model ile Hapimag Sea Garden Resort Bodrum ev sahipliğinde Workinton ve STH Travel & Mice iş birliği sonucunda hayata geçiyor.

"Her yer ofis" Bodrum'dan dünyaya yayılacak

Pandemiyle birlikte 'tatil ofis' kavramı tüm dünyada yaygınlaşmaya başladı. Hibrit çalışma modeliyle imkânı olanlar, yeni teknolojiler sayesinde dünyanın en güzel noktalarında, deniz kenarında hem çalıştı hem de pandeminin yarattığı stresten kaçınabildi. Daha ortalama gelire sahip olan çalışanlara bu çalışma şekli uzak gibi görünse de artık hayal değil. İş dünyasına yeni katılan bir terim olan 'Workation' yani 'tatil ve iş bir arada' modeliyle, çalışanlar hem tatil yapıyor hem de işlerini takip edebiliyor. Dünya çapında kanıksanmış bir trend olmaya hazırlanan 'Her yer ofis' modeli Türkiye'de ilk olarakHapimag Sea Garden Resort Bodrum ev sahipliğinde Workinton ve STH Travel & Mice iş birliğiyle hayata geçiyor.

Hapimag Resort Operasyonları Türkiye, İspanya, Hollanda Ülke Direktörü Kerem Demirkol, Workinton CEO'su Enis Cevahircioğlu ve STH Travel & Mice Başkanı Tolga Özbabacan'ın katıldığı imza töreninde projenin detaylarını aktardı.

DEMİRKOL: ÇITAYI YÜKSEĞE TAŞIDIK

İmza töreninde konuşan Hapimag Resort Operasyonları Türkiye, İspanya, Hollanda Ülke Direktörü Kerem Demirkol, şunları söyledi: "İş dünyasına yeni katılan bir terim olan 'Workation' yani 'tatil ve iş bir arada' modeliyle, çalışanlar hem tatil yapıyor hem de işlerini takip edebiliyor. Biz belki 10 yıl sonra Türkiye'de sahiplenmesi beklenen bu trend karşısında çıtayı biraz daha yükseğe çıkardık ve önemli bir iş birliğine imza attık. Dünya çapında kanıksanmış bir trend olmaya hazırlanan 'Her yer ofis' adını verdiğimiz iş modelini, Türkiye'de ilk olarak Hapimag Sea Garden Resort Bodrum ev sahipliğinde Workinton ve STH Travel & Mice iş birliğiyle hayata geçiriyoruz. İş ortaklarımız ve onların değerli çalışanlarının, doğayla iç içe bir alandaki çalışma ortamında ihtiyaçlarını karşılıyoruz."

Ekim 2021-Mayıs 2022 arasında Workinton ve STH & Mice birlikteliğiyle kurumların çalışanlarının Bodrum'da ağırlanacağı proje kapsamında Hapimag'ın yakın gelecekte globale yayılan uluslararası bir modele dönüşmesi de hedefleniyor.

ÖZBABACAN: DÜNYANIN EN KEYİFLİ OFİSİ

STH Travel & Mice Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Özbabacan da törende yaptığı konuşmada, "Şirket kültürünün çalışanlar arasında gelişmesi, motivasyonlarının artması için Hapimag Sea Garden Resort Bodrum'da; ilk adımlarımızı attık. Türkiye'de hazır ofis denilince akla ilk gelen Workinton'la güç birliğine giderek; misafirlerimizi, kurumsal müşterilerimizi, diğer ortaklarımız da üyelerini davet ettik. Böylece Hapimag Sea Garden Resort Bodrum'u dünyanın en keyifli ofislerinden birine dönüştürmeye karar verdik. Verimliliği ve sinerjiyi artıracak harika bir buluşa imza attığımızı düşünüyorum" dedi.

CEVAHİRCİOĞLU: ÇALIŞMA KÜLTÜRÜ DEĞİŞİYOR

Pandemiyle beraber gelinen noktada iş yapış biçimlerimiz ve çalışma modellerinin beklenilenden de radikal bir şekilde değiştiğine dikkat çeken Workinton Kurucu Ortağı ve CEO'su Enis Cevahircioğlu ise şunları söyledi: "Pandemiyle birlikte pek çok şirket ve kurum hızlı bir dönüşüm sürecinin içerisine girdi. Mesai kavramı yerini görev ve iş bazlı sisteme bıraktı. Görevlerin doğru şekilde ve doğru zamanda çalışanların kendi planlarına uygun bir şekilde istedikleri yerden tamamlayabilecekleri bir kültüre dönüştü. Workinton olarak kurumlara benimsetmeye çalıştığımız bu çalışma kültürü, pandemiden önce anlaşılmıyordu. Şimdi yavaş yavaş benimsenmeye başladı. Bizler de bunun ilk adımlarını atmak için beach ofis konseptini hayata geçirmiştik. Şimdi ise "beach ofis" konseptimizi bir seviye öteye taşıma cesareti elde ettik. Bu ortaklıkla birlikte "her yer ofis" konseptini hayata geçiriyoruz."

EN ÇOK OKUNANLAR