EMLAK
31 Temmuz 2022 20:40

Ev taksitlerini kira gibi ödeyecekler

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesiyle ilgili müjdeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan verecek. Hak sahipleri, kira öder gibi taksit ödeyerek evine kavuşacak.

Ev taksitlerini kira gibi ödeyecekler

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Pursaklar'da 'TÜRK-İŞ 70. Yıl Hatıra Ormanı İlk Fidan Dikim Töreni'ne katıldı. Soma maden kazasında yaşamını yitiren 301 madenci anısında 70 bin fidanın toprakla buluşturulduğu tören Kurum, Türkiye'deki yeşil alanları artırmak için mücadele verdiklerini belirterek şöyle dedi: "Cumhurbaşkanımızın liderliğinde çok önemli bir mücadele veriyoruz. Türkiye'mizin hemen hemen her yerinde yeşil alanlarımızın sayısını, miktarını artırıyoruz. Dikmiş olduğumuz fidanlarla koruma alanlarının sayısını ve miktarını artırmakla birlikte Avrupa'da 1'inci, dünyada 2'nci ülke konumundayız. Bu çok önemli bir duruştur. Çevreye ne kadar sevdalı bir lidere sahip olduğumuzu da aslında bu tablo net bir şekilde ortaya koymaktadır."

ERDOĞAN AÇIKLAYACAK

"Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapılacak sosyal konut projeleriyle ilgili de Bakan Kurum şu yanıtı verdi: "Önümüzdeki ay itibariyle cumhurbaşkanımızın milletimize müjdeleyeceği, cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesini 81 ilimizde başlatıyor olacağız. Vatandaşımız da kira öder gibi taksitlerini ödeyecek. Bu çerçevede aslında konutlarımızı yaptığımız alanlarla, yüzde 50'sini yeşil alanlara terk ediyoruz. İçinde sosyal donatıları var, yeşil alanları var, camileri var, okulları var ve aslında medeniyetimizin bize tarif ettiği şehirleşme modelini, 81 ilimizde yaygın bir şekilde sürdürüyor olacağız. Aslında biz daha önce alışık olduğumuz gibi yeşil alanları şehrin dışına değil; şehrin merkezine millet bahçeleriyle yaparak vatandaşlarımızın yeşil alanlarla iç içe yaşamasını sağlamaya gayret gösteriyoruz."

DÜNYADA ÖRNEĞİ YOK

"Bugüne kadar TOKİ eliyle 1 milyon 100 bin konutu vatandaşımıza teslim ettik. Dünyada eşi benzeri olmayan bir projedir bu. Gidin bakın hiçbir ülke dar gelirli vatandaşına 20 yılda 1 milyon 100 bin konut yapıp teslim edememiştir. Türkiye, cumhurbaşkanımızın liderliğinde bunun en önemli örneğini işte bu 20 yıllık süreçte göstermiştir."

EN ÇOK OKUNANLAR