EMLAK

24 Şubat 2023 11:48

Deprem konutları için ilk kazma vuruldu

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, depremlerin vurduğu Hatay Nurdağı ve İslahiye'de yeni konutların inşasına başlandığını duyurdu.

Deprem konutları için ilk kazma vuruldu

Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu şehirlerde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, TOKİ aracılığıyla depremde evlerini kaybeden vatandaşlarımıza yeni konutlarını inşa edecek.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, TOKİ vasıtasıyla Nurdağı ve Islahiye'de ilk etapta yapılacak 855 konutun inşaat çalışmalarına başlandığını duyurdu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "TOKİ eliyle Nurdağı ve İslahiye'de ilk etapta yapacağımız 855 konutumuz için ilk kazmayı vurduk" dedi.

7 AY İÇERİSİNDE TAMAMLANMASI HEDEFLENİYOR

"Asrın felaketi" olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerden en çok etkilenen yerlerin başında gelen Nurdağı ilçesindeki çalışmalar Bademli Mahallesi'nde gerçekleştiriliyor. Zemin etüt çalışmaları tamamlanan alanda iş makineleriyle hafriyat işlemleri gerçekleştiriliyor. Öte yandan ilk etaptaki konutların 7 ayda tamamlanması hedefleniyor.

EN ÇOK OKUNANLAR