EKONOMİ
17 Ocak 2023 12:05

"Dünyada ilk 10 ekonomi arasına girmek istiyoruz"

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı A. Burak Dağlıoğlu, Akşam Future&Trends Summit Zirvesi'nde bir konuşma gerçekleştirdi.

"Dünyada ilk 10 ekonomi arasına girmek istiyoruz"

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı A.Burak Dağlıoğlu, Akşam Future&Trends Summit zirvesinde açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı A.Burak Dağlıoğlu yaptığı konuşmada Türkiye'nin ekonomi hedeflerine değinerek, "Biz dünyada ilk 10 ekonomi arasına girmek istiyoruz" dedi.

A.Burak Dağlıoğlu konuşmasında, "Özel sektörümüzün dünyada rekabetçi olması lazım. Rekabetçi olabilmek için de trendleri okuyabilmek gerekiyor" ifadelerini kullandı.

"AKŞAM GAZETESİ'NE, TÜRKMEDYA AİLESİNE VE SPONSORLARA TEŞEKKÜR ETMEK İSTİYORUM"

Dağlıoğlu, "Ev sahibimiz Akşam Gazetesi'ne ve sponsorlara özel bir teşekkür de etmek gerekiyor çünkü başlık çok kıymetli. Neden kıymetli? Bildiğiniz üzere Sayın Cumhurbaşkanımızın bize verdiği bir vizyon var. Bir hedefimiz var. Biz dünyada ilk 10 ekonomi arasına girmek istiyoruz. Bunu başarmak için ülke olarak rekabetçi olmamız lazım. İlk 10 ekonomi arasına girme özel sektörümüzün sürükleyeceği bir süreç olacak. Özel sektörümüzün dünyada rekabetçi olması lazım. Rekabetçi olabilmek için de geleceği öngörebilmek, geleceği tasarlayabilmek ve trendleri okuyabilmek gerekiyor. Bu zirvede bu başlıklarda tartışmalar, konuşmalar yapılacak bu nedenle ben Akşam Gazetesi'ne, TürkMedya ailesine ve sponsorlara teşekkür etmek istiyorum." dedi.

EN ÇOK OKUNANLAR