PİYASALAR

Masterpass B2B, Coca Cola İçecek'te Hayata Geçti

Ödeme teknolojileri alanında faaliyet gösteren Mastercard ile Coca-Cola İçecek iş birliği yaparak, Türkiye’deki ilk Masterpass B2B uygulamasını hayata geçirdiğini duyurdu.

 Türkiye genelinde 300 binden fazla satış noktası bulunan Coca-Cola İçecek’le İzmir’de pilot olarak başlatılan uygulamanın kısa sürede tüm ülkedeki Coca-Cola İçecek satışı yapan işletmeler için hayata geçirilmesi planlanıyor. Bu uygulama ile Coca-Cola İçecek satış temsilcileri yanlarında taşıdıkları cihazlar aracılığıyla siparişleri alırken, müşterileri ise ödemeyi Masterpass sayesinde hızlı ve kolay bir şekilde tamamlayabilecekler.
Coca-Cola İçecek satış temsilcileri müşteri ziyareti sırasında beraberlerinde taşıdıkları cihazlarıyla ticari işletmenin siparişlerini girecek, Masterpass B2B uygulaması sayesinde işletmeye çalıştığı bankadan anında tek seferlik şifre gelecek. Satış temsilcisi ilgili şifreyi cihazına girecek ve şifre onaylandıktan sonra Masterpass’e kayıtlı kredi/banka kartı ile ödeme ve satış işlemi tamamlanmış olacak. Bu sayede Coca-Cola İçecek müşterileri, ödemelerini çalıştıkları banka üzerinden güvenli ve hızlı bir şekilde yapabilecek.