DİJİTAL DÖNÜŞÜM
27 Mayıs 2022 15:53

ARACI KURUMU METAVERSE'E TAŞIDI

Türkiye'de faaliyet gösteren aracı kurumlarından İnfo Yatırım, yeni irtibat büroları ile hizmet ağını genişletmeye devam ederken, gelişen teknolojilere anında uyum gösterip metaverse dünyasında yerini aldı.

ARACI KURUMU METAVERSE'E TAŞIDI

Bireysel ve kurumsal yatırımcılara, sermaye piyasası araçlarının alım – satım aracılığının yanı sıra, yatırım danışmanlığı, portföy yönetimi ve kurumsal finansman hizmetleri sunan İnfo Yatırım, dönemin en popüler sanal platformu Metaverse'deki buluşma noktası "InfoVerse" ile yatırımcılarını buluşturdu. Yatırımcılar, sanal evrende de İnfo Yatırım'a istedikleri an ulaşabilecekler. Türkiye'de bir ilki gerçekleştiren şirket, InfoVerse buluşma noktası ile ilk kez bir aracı kurumu Metaverse'e taşıdı. İnfoVerse, yatırımcıların 7/24 buluşabileceği, verilecek eğitimlerle birlikte finansal okuryazarlığın artacağı, finans dünyası için farklı bir boyut olan InfoVerse Buluşma Noktası'nı kurdu.

ÖZKAYNAĞINI 341 MİLYON TL'YE ULAŞTIRDI

Info Yatırım'ın gelişimiyle ilgili olarak ayrıntılı bilgi veren Info Yatırım Genel Müdürü Tarkan Akgül; " 2021 yılsonu itibarıyla 263 milyon TL olan özkaynaklarımızı, 2022 yılı ilk çeyrek sonu itibarıyla 341 milyon TL'ye yükselttik. Net kârımızı da 48 milyon TL'dan 109 milyon TL'ye çıkararak başarılı bir yıl geçirdik. 2021'de kitle fonlama lisansı alan ilk banka dışı aracı kurum olduk. İnfo Yatırım olarak fona ihtiyaç duyan girişim ve projeleri 'Startup Burada' dijital platformu aracılığıyla yatırımcılarla buluşturmaya başladık. An itibariyle 22 irtibat ofisi ile yurt çapında faaliyet gösteriyor ve gün geçtikçe büyümeye devam ediyoruz. Bu yıl içinde 5 yeni noktada daha yatırımcılarla buluşmak için çalışıyoruz. 1994 yılından bu yana sermaye piyasaları alanında faaliyet gösteriyor, bireysel ve kurumsal yatırımcıya hizmet sunuyoruz" dedi.

SEKTÖR GENELİNDE YÜZDE 5 PAZAR PAYINA SAHİP

İnfo Yatırım'ın toplamda 73 bin hizmet verdiği yatırımcı olduğuna dikkat çeken Akgül, "Yatırımcıların saklaması altında hisse, Eurobond bono ve bakiye olarak 17 milyar TL'nin üzerinde overall büyüklüğüne ulaştık. Tüm hizmetlerimiz kapsamında sektörde ilk beşte yer alıyoruz. Hisse senetleri ve VİOP hacmimiz sektör genelinde yüzde 5 pazar payına sahip" diye konuştu. İnfoverse ile ilgili bilgiler veren Akgül konuşmasını şöyle sürdürdü: "Ülkemizin önde gelen akademisyenlerinin Türkiye ve Dünya ekonomisine ilişkin görüşlerinin alınabileceği, piyasa profesyonelleri ile bir araya gelinebilecek organizasyonları gerçekleştireceğiz."

AMAÇ FİNANSAL OKUR YAZARLIĞI TABANA YAYMAK

Finansal okuryazarlık konusunu çok önemsediklerine işaret eden Akgül, şunları kaydetti: "Teknik ve temel analiz, algoritmik trade, alım satım stratejisi oluşturma ve gelecek taleplere göre düzenlenecek eğitimlerimizle "İnfoVerse" dersliklerini açıyoruz. Amacımız finansal okur yazarlığı mümkün olduğunca tabana yaymak. "İnfoVerse" bizim metaverse dünyasındaki buluşma noktamız olacak. Tıpkı İnfo Yatırımda yapabildiğiniz gibi İnfoVerse de de hisse senedi yatırımlarınız için alıştığınız İnfo Yatırım desteğini bulabileceksiniz. Yatırım danışmanlığı konusunda destek sunacağımız, yatırım fonları konusunda bilgilendireceğimiz bu platform sizi Yurtdışı Piyasalarda yatırım yapmak konusunda da yalnız bırakmayacak. Hızlıca Eurobond'lara ulaşabilecek, Fx dünyasına tek bir tıkla erişebileceksiniz."

EN ÇOK OKUNANLAR