USD

-
-%

EUR

-
-%

GBP

-
-%

ALTIN GR

-
-%

BIST 100

-
-%

Bankacılık Haberleri

15 Nisan 2023 11:59

VakıfBank, 69'uncu kuruluş yıl dönümünü kutladı

1954 yılında kurulan VakıfBank, 69'uncu yaşını çeşitli etkinliklerle kutladı.

VakıfBank, 69'uncu kuruluş yıl dönümünü kutladı

1,7 trilyon TL'yi aşan aktif büyüklüğü ile Türkiye'nin en büyük bankalarından biri olan VakıfBank, yıl dönümü kutlamaları kapsamında Ankara ve İstanbul'da bir dizi buluşma gerçekleştirdi. 69. yıl kutlamalarına 11 Nisan'da Anıtkabir ziyaretiyle başlayan VakıfBank üst yönetimi, ziyaretin ardından Ankara'daki yöneticileriyle bir araya geldi.

13 Nisan'da ise 69'uncu kuruluş yıl dönümü vesilesiyle Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen törende bine yakın VakıfBanklı buluştu. VakıfBank'ın 69'uncu yaş günü kutlamasında, geleneksel olarak 15 ve 20 yıl kıdem ödüllerine hak kazanan çalışanlara da ödülleri takdim edildi.

"69 YILDIR VAAT DEĞİL, İCRAAT MAKAMI OLDUK, VERDİĞİMİZ HER SÖZÜ BİR BİR YERİNE GETİRDİK"

Türkiye'nin 11 ilini etkileyen deprem felaketinde yaraları sarmak için birlik ve beraberliğin önemine değinen VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, VakıfBank'ın yıl dönümünün Ramazan Ayı'na denk gelmesi vesilesiyle çalışanların Ramazan Bayramı'nı da tebrik etti. Üstünsalih yaptığı açıklamada "69 sene evvel, vakıf kaynaklarını ekonomik kalkınmanın ihtiyaçları doğrultusunda en iyi biçimde değerlendirmek amacıyla kurulan Bankamız, kısa sürede toplumun her kesimini kucakladı. Bu sayede hem zor zamanlarında milletimize destek olduk hem de ülke ekonomimizi büyüttük. Toplumsal refahın artırılması noktasında sorumluluk almaktan kaçınmadık. Sadece bir banka olarak değil, her biri kendi alanında sektör lideri olan iştirak ve bağlı ortaklıklarımızla da VakıfBank markasını gururla temsil ettik. Sosyal sorumluluk alanındaki çalışmalarımızla da Türkiye'nin gururu olduk. 'Birlikte güçlüyüz, gelecekten umutluyuz' dedik, ülkemize güç verdik. 69 yıldır vaat değil, icraat makamı olduk. Verdiğimiz her sözü bir bir yerine getirdik. Bugün Türkiye'nin aktif büyüklükte 2 büyük bankasından biriyiz." dedi.

VakıfBank'ın her bir ferdinin devraldığı köklü mirasın büyümesi ve geleceğe taşınması için tüm gücüyle çalışacağından emin olduğunu aktaran Üstünsalih, kıdem ödüllerini almaya hak kazananlara ve tüm VakıfBanklılara teşekkürlerini sundu. Üstünsalih Türkiye Cumhuriyeti'nin 100'üncü yılında da toplumsal refahı yükseltmek ülküsüyle yeniden birbirlerinden alacakları güçle yollarına devam edeceklerini ifade etti.

(VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih)

EN ÇOK OKUNANLAR