USD

-
-%

EUR

-
-%

GBP

-
-%

ALTIN GR

-
-%

BIST 100

-
-%

Bankacılık Haberleri

02 Mayıs 2023 14:27

ING Türkiye'den globale atama: Meltem Öztürk, ING Hub'da görev alacak

ING Türkiye İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi Meltem Kalender Öztürk, 1 Ağustos itibarıyla global bir görev üstlenerek, lNG Hub ülkelerinden sorumlu Kıdemli İnsan Kaynakları İş Ortağı olarak yeni görevine başlayacak.

ING Türkiye'den globale atama: Meltem Öztürk, ING Hub'da görev alacak

Son yıllarda birçok Türk lider, çalıştıkları kurumlarda global görevlere getirilerek Türk iş dünyasına büyük bir gurur yaşatıyorlar. Bu gurur verici gelişmelerden biri son olarak ING Türkiye'de yaşandı. ING Türkiye, Türkiye İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi Meltem Kalender Öztürk'ün 1 Ağustos itibarıyla global bir görev üstlenerek, lNG Hub ülkelerinden sorumlu Kıdemli İnsan Kaynakları İş Ortağı olarak atandığını duyurdu.

Meltem Kalender Öztürk, yeni görevinde farklı ülkelerde 10.000'den fazla çalışanı olan lNG Hub organizasyonlarının insan ve kültür ajandasına ve İK ekiplerine liderlik edecek. ING'nin en iyi müşteri deneyimine ulaşmasını sağlama yolculuğunda operasyonların etkin, ölçeklendirilebilir ve sürdürülebilir yönetilmesi amacıyla yapılanan lNG Hub organizasyonu; hali hazırda Polonya, Filipinler, Slovakya ve Romanya olmak üzere 4 ülkede, Risk, Analitik ve Teknoloji becerilerini kullanarak; KYC, Risk, Kurumsal ve Bireysel Bankacılık Operasyonları ile NFR, KCT gibi ikinci seviye operasyonları kapsayan çözümler sağlıyor.

Öztürk, 1 Ağustos tarihine kadar mevcut görevini sürdürmeye devam edecek. Meltem Öztürk, 2019 yılında ING Türkiye ailesine katılmıştı. İnsan Kaynakları alanında 25 yıla yakın deneyime sahip olan Meltem Kalender Öztürk, çalışan deneyimi ve yüksek performanslı takımlar yaratmak konusundaki uzmanlığı ile ING Türkiye çatısı altında inovatif, yenilikçi ve öncü insan kaynakları uygulamalarına imza attı.

"MELTEM ÖZTÜRK'ÜN YENİ GÖREVİ HUB YAPISININ GÜÇLENMESİNE KATKI SAĞLAYACAK"

Meltem Kalender Öztürk'ün ING Türkiye ailesinin İnsan ve Kültür stratejisine önemli katkılar sağlamış değerli bir lider olduğunu vurgulayan ING Türkiye Genel Müdürü Alper Gökgöz, "Öztürk'ün ING Grubu içinde globalde önemli bir role atanması bize büyük bir gurur veriyor. Öztürk'ün yeni görevinde lNG'nin stratejik hedeflerine ulaşmasında artan stratejik öneme sahip Hub yapısının güçlenmesine önemli katkıları olacağına inanıyorum. Bu zamana kadar ING Türkiye'den globale yapılan atamalar Türkiye organizasyonumuzun bir yetenek havuzu olduğunu ve Türkiye'de yarattığımız başarı hikayesinin takdir edildiğini gösteriyor. Yeni görevinden dolayı Öztürk'ü tebrik ediyor ve başarılar diliyorum" dedi.

EN ÇOK OKUNANLAR