ŞİRKETLER
12 Şubat 2021 16:20

Pidem'e yatırım zamanı

Pide denildiğinde akan sular duruyor. Üç kişi yemek için bir araya gelse, akla ilk gelen seçeneklerden biri olan pide; tadıyla geleneksel, sunumuyla ise modern... Peki, bu kadar çok sevdiğiniz pideyi bir yatırım aracı olarak hiç düşündünüz mü?

Pidem'e yatırım zamanı

İrem Sertbaş / irem.sertbas@platinonline.com

200’e yakın restoranında yılda milyonlarca misafiri ağırlayan Türkiye’nin en yaygın ve en büyük pide zinciri Pidem’in 2021’de öncelikli hedefi, franchise sisteminin de desteğiyle daha fazla kişiyi kaliteli, doyurucu, uygun fiyatlı Pidem lezzetleriyle tanıştırmak. 

FRANCHISE MODELİ İLE 'KAZAN KAZAN’ STRATEJİSİ

Pidem bünyesinde bulunan 2 bin çalışanın sahip olduğu 3 önemli prensip bulunuyor: Ürün kalitesi, misafir memnuniyeti ve her zaman uygun fiyat odaklı olmak. Şirketin franchise sistemi ‘kazan kazan’ stratejisi ile hazırlanan bir model üzerine kurgulanmış. 

UZMAN EKİPLERLE DÜZENLİ DESTEK VERİLİYOR

Restoranların lokasyon seçiminden başlayarak açılışına kadar yapılan çalışmalar, Pidem ekipleri tarafından yürütülüyor. Açılış sonrasında ise kalite denetimleri ve gizli müşteri denetimleriyle verilen destek devam ediyor. Ürün tedariği, Pidem’in et işleme tesislerinden tüm denetimlerden geçerek sağlanıyor. Yatırımcılara pazarlama iletişimi, tedarik zinciri yönetimi, insan kaynakları ve çalışan yönetimi konularında da düzenli destek veriliyor. Franchise başvuruları için öncelikle adaylar tarafından ön başvuru formu dolduruluyor ve adaylarla görüşülüyor. Alan seçimi sonrasında mimari proje hazırlanarak uygulamaya koyuluyor. Personel alımı ve eğitimi, Pidem tarafından yönlendiriliyor, her aşama operasyon ekibi tarafından desteklenerek kontrol ediliyor ve gerekli tüm yönlendirmeler yapılıyor. Türkiye’nin en büyük pide zinciri olan Pidem; Türkiye’nin dört bir yanını kaliteli, doyurucu, lezzetli ve uygun fiyatlı pideleriyle buluşturuyor. Daha fazla kişiye ulaşabilmek, lezzetli ve uygun fiyatlı pideleri daha fazla misafirin denemesini sağlamak için birlikte büyüyecek ve kazanacak yatırımcılarını arıyor.

PİDEM'E YATIRIM YAPMAK İÇİN SEBEPLER ŞU ŞEKİLDE SIRALANIYOR:

7’den 70’e herkese hitap ediyor: Pideyi diğer yiyeceklerden ayıran özelliklerin başında her yaştan insanın tercih etmesi geliyor. Hem lezzetli hem de sağlıklı olduğu için 7’den 70’e hiç kimse pideden vazgeçmiyor. 

Fast food dünyasının ayrılmaz bir parçası: AVM’lerde Pidem şubeleri önündeki uzun kuyruklar oldukça dikkat çekiyor. Günlük hamurla usta elinde hazırlanan pideler, pişirme tekniklerinin katkısıyla lezzetini koruyarak kısa sürede servis ediliyor.

Yatırımınız kısa sürede kazanca dönüşüyor: Yatırımcıların üzerine en çok düşündüğü konuların başında yatırımın geri dönüşü konusu geliyor. Pide üzerine franchise yatırımlar, pek çok yatırım aracından daha az riskle, hızlı geri dönüş sağlıyor.

Düşük yatırım maliyeti ile dikkat çekiyor: Yemek sektöründe pide özelinde yatırım yapmanın en büyük avantajlarından biri de yatırım maliyetinin diğer yatırım araçlarına göre çok düşük olması.

EN ÇOK OKUNANLAR