PİYASALAR

Vakko ESMOD Moda Akademisi mezunlarından özel bir defile

Platin

Vakko ESMOD Moda Akademisi, Moda Tasarımı ve Yaratımı Diploma Programı'nı tamamlayan öğrencilerin mezuniyet koleksiyonları, Vakko Moda Merkezi Nakkaştepe’de gerçekleştirilen özel bir defile ile moda dünyasına sunuldu...

 

Her bir parçası ayrı bir hikayeye sahip moda şovu, Vakko ESMOD Moda Akademisi mezunlarının yeteneklerini gözler önüne serdi. Yaratıcılık, kusursuz el işçiliği ve estetiği bir arada sunan defilede genç tasarımcıların koleksiyonları büyük beğeni topladı. 15 ülkede 21 okulu bulunan 176 yıllık geçmişe sahip dünyanın ilk ve etkin moda okulu ESMOD ile Türkiye’nin ilk lüks moda markası Vakko iş birliğinde 2013 yılında hayata geçen Vakko ESMOD Moda Akademisi’nin 3 yıllık Moda Tasarımı ve Yaratımı Diploma Programı son sınıf öğrencilerinin tasarımlarının sergilendiği özel defile 20 Haziran Salı günü Vakko Moda Merkezi Nakkaştepe’de gerçekleşti. Teori ve pratiğe dayalı eğitimi ile moda endüstrisine profesyoneller yetiştiren VAKKO ESMOD, 3 yıllık diploma programını tamamlayan öğrencilerin, her bir parçası ayrı bir hikayeye sahip 90 parçadan oluşan koleksiyonlarını; aileleri, Vakko ve ESMOD Paris yöneticileri, moda tasarımcıları ve profesyonelleri ile paylaşma fırsatı bularak çok özel bir deneyim yaşadılar.


Moda dünyasının önde gelen isimlerinden oluşan Vakko ESMOD jürisi defile öncesi öğrencilerin tasarımlarından oluşan sergiyi deneyimleyerek değerlendirdi. Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen değerlendirme sistemi ile jüri üyeleri 'Altın İğne' ve 'Jüri Özel Ödülü'ne layık görülen genç tasarımcıları da belirledi. Jüri seçimi sonucunda, Jüri Özel Ödülü modelizm alanında Aya Hammoud ödül alırken, Jüri Özel Ödülü moda tasarımı alanında ise Nazlıcan Koray ödüle layık görüldü. 3 yıllık eğitimleri boyunca başarılı çalışmaları, uyumlu ve örnek davranışlarıyla dikkat çeken öğrenciye verilen Altın İğne Ödülü’nü almaya hak kazanan ise Zeliha Alpaslan oldu. Defilenin sonunda mezun olan genç yeteneklere mezuniyet belgeleri de takdim edildi.