PİYASALAR

Platin Global 100 Ödülleri’nin bu yılki teması 'dijitalleşme’

Platin

Ekonomi basınında 23 başarılı yılı geride bırakan Platin Dergisi olarak; Ipsos ile yürüttüğümüz araştırma sonuçlarına göre Turkcell ana sponsorluğunda, Türkiye’nin 'Global 100’ işletmesini bu yıl 3’üncü kez açıklamanın heyecanını yaşıyoruz.

Oya Yalıman / oya.yaliman@platinonline.com

Amacımız; Türkiye’nin ihracat ve yurt dışı tanıtım şampiyonlarına hak ettiği değeri vermek, örnek uygulamalarının ve üstün başarılarının Türk iş dünyasına rol model olmasını sağlamak ve markalarımızın gelişimini desteklemek.  Bu yıl endeks içindeki şirketler,  ‘dijitalleşme’ teması ile ödül aldılar. Neden bu temayı seçtik? Çünkü bugün; dünyanın ve iş dünyasının geldiği noktada kurallar, hemen her gün yeniden yazılıyor. Dijitalleşme süreçlerini iş yapış şekillerine dahil eden, bu alana ara vermeden yatırım yapan ve dijitalleşmenin de ötesine geçerek veriyi doğru işleyen şirketler hem iç piyasada hem de global arenada var olabiliyor. Var olabilmenin bir şartı da fark yaratabilmek elbette. Fark yaratırken aynı zamanda sürdürülebilir, verimli ve kârlı da olmanız gerekiyor. Dijitalleşme işte tüm bu süreçleri yönetmeniz için bir ‘anahtar’. Hangi sektörde faaliyet gösterirseniz gösterin, dijital dönüşüm yolculuğuna çıkmanız gerekiyor. Bu yıl ödül alan şirketlerimiz, bu yolculuğa çoktan çıkmış ve sektörlerinde örnek uygulamalara imza atmışlar. İlerleyen sayfalarda hangi adımları attıklarını ayrıntılarıyla okuma fırsatı bulacaksınız.

Bu yıl ödül törenimizi pandemi nedeniyle fiziksel olarak bir araya geldiğimiz bir davetle yapamadık ama dopdolu bir içerikle 24 TV ekranlarında 3 saatlik özel bir yayınla sizlerle buluştuk. Ana sponsorumuz Turkcell’in Genel Müdür Yardımcısı Sayın Ceyhun Özata’ya, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Sayın Burak Dağlıoğlu’na, Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan’a,  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Adil Karaismailoğlu’na, Teknolojide Kadın Derneği Başkanı Sayın Zehra Öney’e ve Dijitalleşme ve Endüstri 4.0 Derneği Başkanı Sayın Ali Rıza Ersoy’a geceye katılımlarından dolayı tekrar çok teşekkür ediyoruz.

Bu yıl endekse giren ve ödül alan tüm şirketlerimizi kutluyoruz.

 

Platin