TURİZM
21 Aralık 2022 15:41

Four Seasons Sultanahmet, prestijli kuruluşun 2023 'Altın Listesi'nde yer aldı

Four Seasons Sultanahmet; mimari dokusu, baştan sona yenilenmiş dekorasyonu, özel lezzetleri ve servis kalitesi ile dünyanın önde gelen yayın kuruluşu Conde Nast Traveller'ın 2023 ‘Altın Listesi'nde dünyanın en çok tercih edilen otelleri arasında yerini aldı.

Four Seasons Sultanahmet, prestijli kuruluşun 2023 'Altın Listesi'nde yer aldı

Tarihi Yarımada'nın simge yapılarından Four Seasons Sultanahmet, dünyada 3 farklı kıtada yedi farklı şehirde bulunan global Condé Nast Traveler editörleri tarafından hazırlanan 2023 yılının Altın Liste'sinde yer aldı. Four Seasons Sultanahmet benzersiz konumu, tarihi yapısı, Four Seasons özeni ve deneyimli ekibi ile dikkat çekiyor. Altın Liste'de, Four Season Hotel Sultanahmet'in lobisi ile Sultanahmet'i tam olarak yansıttığı, lobideki La Pistache'nin Türk tatlılarını sunduğu ve içerisindeki sahafın özel baskılı kitaplar ve haritaları ile misafirlerini tarihi bir yolculuğa çıkardığı belirtiliyor.

1918 yılında Sultanahmet'te hapishane olarak inşa edilen ve 1996 yılında Four Seasons Sultanahmet olarak hizmete açılan otel dünyanın dört bir yanından müdavimlerini ağırlamaya devam ediyor. İki yıl süren bir renovasyonun ardından 2022'de yenilenerek hizmet vermeye devam eden Four Seasons Hotel Sultanahmet'in iç mekanları Londra merkezli ödüllü stüdyo Goddard Littlefair tarafından otelin tarihi, özel konumu ve lüks hizmet konusundaki başarılı geçmişi esas alınarak yeniden tasarlandı.

Editörün yorumlarına göre Lingo Lingo Bar&Restaurant deniz ürünleri ve mezelerin en güzel örneklerini sunarken, Executive Chef Özgür Üstün'ün yönetimindeki mutfak ekibi, avlunun kalbinde yer alan ve aynı ismi taşıyan AVLU Restaurant'ta Anadolu mutfağının seçkin lezzetlerini en kaliteli yerel ürünlerle hazırlayarak servis ediyor. Tarihi bir binanın avlusunda yemek yemenin keyfi, otelin çekici detayları arasında yer alıyor. Otelin terasında yer alan Süreyya, Ayasofya Camii, Sultanahmet Camii ve Tarihi Yarımada'nın çarpıcı siluetine eşsiz bir bakış sunuyor.

Yenilenen otelin ilk kez hizmete sunduğu 'Kurna Spa', tasarımı, uzman terapistleri, cilt ve vücut bakımları, masaj ve hamam terapileri ile spa deneyimini otantik ve farklı bir boyuta taşıyor.

EN ÇOK OKUNANLAR