"/>
PİYASALAR

Yarının ekonomisine farklı yaklaşımlar

2019 yılının ocak ayına, yeni bir içerik akışıyla adım attık. Tüm haberlerimizle gelecek hakkında önemli noktalara dikkat çektik. Yarının ekonomisini şekillendirecek ürünler, kavramlar, yaklaşımlar ve metotlar ardı ardına sıralandı...

Oya Yalıman / [email protected]

Lokomotif sektörlerin geleceğinden finans sektöründeki trendlere, yeni iş arkadaşlarımız cobotlar’dan yarının ofislerine iş dünyasının içinde bulunduğu süreci gözler önüne serdik. Tabii Türkiye’nin milli teknoloji hamlesini de göz ardı etmedik. Bu alanda tarihi bir yıl olan 2018’in en önemli gelişmelerini ve 2019’da hayata geçecek projeleri inceledik. Konuk yazarlarımız Prof. Mustafa Ergen, Burhan Özdemir, Eray Yüksek ve Ata Uzunhasan; kendi alanlarında Platin’e özel köşe yazılarıyla yeni vizyonlar ortaya koydular. Yarına, doğru bakabilmemiz için yol haritaları çıkardılar.

Kapak röportajımızda ise Frimpeks CEO’su ve ‘2048 Geleceğe Hazır mısın?’ kitabının yazarı Emre Sayer ile sizleri buluşturmaya karar verdik. Kitabın bir gelecek romanı olması, yapay zeka, dijitalleşme ve biyoteknolojinin 30 yıl sonra sosyal, kültürel ve iş hayatımızda neleri değiştireceğini günlük yaşamdan örneklerle gözler önüne sermeye çalışması ve interaktif bir sonla bitiyor olması büyük ilgi uyandırdı. Bugünden bu değişimlere ne kadar hazır olabileceğimizi sorgulayan Sayer’in kariyer öyküsünü, global arenada baskı ve kimya sektörlerinde ithalatın önüne geçen hamlelerle rekabet eden Frimpeks markasının 30 yılını ve gelecek projeksiyonunu konuştuk. “Herkes verimli çağlarını bir şekilde hobilerle süslemeli diye düşünüyorum. Benim de hobim yazarlık oldu” diyen Sayer, şu an piyasaya yeni çıkan kitabının devamını, ‘interaktif son’dan gelen fikirlerle birlikte yazmayı planlıyor. Ve okuyucularını birlikte düşünmeye davet ediyor.

Keyifli okumalar,