PİYASALAR

Şampiyonlarımızla gurur duyuyoruz

Platin

Bu ay sadece iş ve ekonomi dünyasını değil; herkesi ilgilendiren bir tema olan sağlık’ konularıyla sizlerleyiz...

Oya Yalıman / oya.yaliman@platinonline.com

2020, çok farklı bir yıl oluyor. Tüm dünyayı etkisi altına salgın nedeniyle yaşanan maddi kayıplar ve değişim, kişi ve kurumlara pek çok alanda yeni yollar da açıyor. İnsanın en büyük kabiliyeti olan adaptasyon becerilerimiz daha da gelişiyor. Yeni ve mecburi normale ayak uydurmanın formüllerini buluyoruz hep birlikte. 

Haberlerimizi hazırlarken öncelikle genel bir çerçevede, uzman isimlerle ortaya bir vizyon koymak istedik. Çünkü bakış açılarımızın değiştiği yepyeni bir dünyanın eşiğindeyiz. Bu dönüşüm multdisipliner olarak çalışma ekosisteminin tüm alanlarını kapsıyor. Bu noktadan yola çıkarak insan kaynakları, Ar-Ge, yönetim, girişimcilik, yaşam, dijitalleşme, yatırım ve finans dünyasının çok değerli profesyonellerinden sağlık sektörünün geleceğine yön verecek açılımları dinledik. Sonrasında sağlığın şampiyonları ile sizleri buluşturduk. Ambulas şoföründen yoğun bakım hemşiresine, eczacıdan ilaç şirketine; bu alanda sadece pandemi özelinde değil, her gün her koşulda mücadele veren insanların öykülerini aktardık… Onlar; bu dönemde önemlerini bir kez daha anladığımız, vermiş oldukları hizmetler, ürettikleri proje ve çözümlerle ortak payda da her zaman görevlerini en iyi şekilde yapma duygusuyla hareket eden, fedakar insanlar. Her birinin öyküsünde farklı adanmışlıklar bulacaksınız. 

Elbette yatırım kararlarınıza yön verecek iş ve finans dünyasından da önemli başlıklarımız var. Sağlık sigortaları, sağlık hisselerinin bugünkü durumu ve hisselere yönelik gelecek beklentileri, organik gıda pazarının büyüme potansiyeli ve bu döneme özgü ürünleriyle fark yaratan markalar dosya konuları arasında… 

Bizler, bu sayıyı hazırlarken Türkiye’nin sağlık sisteminin işleyiş biçiminin profesyonelliğini, sağlık çalışanlarımızın hassasiyetini, iş dünyamızın ne kadar inovatif olduğunu bir kez daha gördük ve kurumlarımızla bir kez daha gurur duyduk. Bu geçtiğimiz zorlu günler için tavsiyemiz, bilgiyi doğru kaynaklardan ve uzman isimlerden almanız... Ve kurallara uyarak kendinize ve çevrenize karşı dikkatli olmanız.

Aralık sayısında buluşmak üzere,

.

 

Platin