GİRİŞİMCİLİK
26 Mayıs 2021 17:27

Girişimci adaylarına 'Cüret Et' çağrısı

Akşam Gazetesi Ekonomi Muhabiri Şenay Büyükköşdere'nin 'Cüret Et - Sıfırdan Zirveye Bir Şirket Yaratmak' kitabı raflarda yerini aldı.

Girişimci adaylarına  'Cüret Et' çağrısı

Girişimcilikte başarısızlığın pek çok sebebi olabilir, ama başarının olmazsa olmaz koşulu 'cüret etmek', yani yürekli davranıp harekete geçmek. Gazeteci Şenay Büyükköşdere'nin Sosyal Yayınları'ndan çıkan "Cüret Et - Sıfırdan Zirveye Bir Şirket Yartmak" kitabı, girişimci adaylarına bu anlamda örneklerle bir yol haritası sunuyor. Sıfır noktasından başlayıp zirveye ulaşmış 6 farklı girişimcinin çocuklukta günümüze hayat hikayelerinin yer aldığı kitapta, 'girişimcilik doğuştan gelen bir yetenek midir', 'iş kurarken sermaye olmazsa olmaz mı', 'rol modelleri ne kadar önemli' gibi sorulara da yanıtlar aranıyor.

Vestel'in sahibi Ahmet Nazif Zorlu, sportmen iş adamı Sadettin Saran, Koton markasının yaratıcısı Gülden Yılmaz, Akfen'in sahibi Hamdi Akın, Nef markasının kurucusu Erden Timur ile Opet'in kurucuları Nurten ve Fikret Öztürk'ün yer aldığı 'Cüret Et - Sıfırdan Zirveye Bir Şirket yaratmak', kendi işini kurmak isteyen girişimci adaylaranın yoluna ışık tutabilecek bir rehber niteliğinde.

EN ÇOK OKUNANLAR