PİYASALAR

Anadolu’dan dünyaya açılan kapı

Teknoloji dünyasının yıldızlarını bir araya getiren Deloitte Teknoloji Fast 50’de Anadolu’nun ilk teknoloji yatırımını alarak dikkatleri üzerine çeken online seyahat markası biletall.com da ödüle layık görüldü.

2018 yılında 7.5 milyondan fazla işlem alan biletall.com sitesinin CEO’su Yaşar Çelik, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Türkiye’de dijital ekosistem her geçen gün gelişiyor. Bu ödül ile başarımızı bir kez daha taçlandırdık. Anadolu’dan aldığımız güç ile yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz. Ar-Ge faaliyetlerimiz ile sektörde ilkleri gerçekleştirerek, kullanıcılara kaliteli ve yenilikçi hizmetler sunuyoruz.” Seyahat biletleri konusunda vatandaşlara büyük kolaylıklar sağlayan portal, 200 otobüs firması, 500 yerli ve yabancı havayolu şirketi, feribot ile tren biletlerini tek potada buluşturuyor. Ödüllerine bir yenisini eklediklerini belirten Yaşar Çelik, Anadolu’nun uğuruna inandıklarını söyledi. Çelik, sözlerini söyle sürdürdü: “Teknoloji, kendi kendini besleyen ve geliştiren, geliştirdikçe de ticaret hacmini artırıp tekrar teknolojiye yatırım yapmayı sağlayan bir sistem. Bu yüzden bu alanı yakından takip etmek gerekiyor. Biletall.com olarak 2019 yılının ilk günlerinde, Uzak Rota Seyahat Teknoloji Ödülleri‘nde ‘Yılın Seyahat Uygulaması’ kategorisinde 1’incilik, iki kategoride de 2’ncilik ödülü aldık. Ayrıca, Sun Express Orta Anadolu Web Satış Birincisi ve Egypt Air 2017-2018 yılları için ‘Türkiye En Fazla Satış Yapan ilk 10 Acente’ ödüllerini de aldık."