Sürdürülebilirlik, inovasyon ve yenilikçi iş modellerine yatırım yapılıyor

Türk sigorta sektöründe ilk sürdürülebilirlik modelini uygulayan şirket olarak öne çıkan Allianz Türkiye, bu model kapsamında hem yenilikçi iş modellerini destekliyor hem de girişimcilik dünyası ile dinamik bir iletişim kuruyor. Allianz Türkiye bünyesinde 2017 başında kurulan inovasyon ofisi ise ürün, hizmet, süreç ve iş modellerini inovatif bir bakış açısıyla yenileyebilme fırsatı sunuyor. Kısa sürede son derece hızlı aksiyon alan inovasyon ofisi; Core Strategy, Etohum, Türkiye Girişimcilik Vakfı gibi kuruluşlarla birçok çalışma yürütüyor. Tüm bu projelerin yanı sıra TÜSİAD’ın Kurum İçi Girişimcilik Çalışma Grubu’nun da üyesi olan Allianz Türkiye İnovasyon Ofisi, ‘TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ var!’ yarışmasının da Allianz Türkiye ayağını koordine ediyor. ‘TÜSİAD bu gençlikte iş var!’ yarışmasına katılan üniversite öğrencilerinden kurumla eşleşen ekip, yarışma süresince Allianz Türkiye’nin rehberliğini alıyor. 2017’de Allianz Türkiye CEO’su Aylin Somersan Coquı’nin rehberlik ettiği ve ‘TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!’ yarışmasının 2017 birincisi olan 'Physhome' projesinin yaratıcıları ise gençlere fırsat verildiğinde ve etkin bir mentorluk almaları desteklendiğinde başarının kaçınılmaz olduğunu gözler önüne seriyor

Bahar Akgün / bahar.akgun@platinonline.com

 

Üniversite öğrencilerine yönelik bir iş fikri yarışması olan ‘TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! yarışması kapsamında bu yıl, Allianz Türkiye CEO’su Aylin Somersan Coqui’nin rehberlik ettiği ‘Physhome’ projesi birinci oldu. Fizik tedavinin her an, her yerde doğru şekilde yapılmasını sağlayan giyilebilir teknolojili mobil sağlık çözümü olan bu projenin takımı; Boğaziçi Üniversitesi’nden 3 ve İstanbul Üniversitesi’nden de 1 öğrenci olmak üzere toplamda 4 öğrenciden oluşuyor. Bu noktadan yola çıkarak, Allianz Türkiye CEO’su Aylin Somersan Coqui, İnovasyon Ofisi Strateji Direktörü Melike Demirel ve ‘TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!’ yarışmasında Physhome projesi ile birinci olan ekiple bir araya geldik.

Allianz Türkiye’yi sigorta sektöründe farklı bir konuma taşıyan sürdürülebilirlik modelinin detayları ve İnovasyon Ofisi’nin gelecek projeksiyonu Platin Dergisi'nin Ağustos ayı sayısında!

 

Keyifli Okumalar...