DERGİ
10.02.2021 11:28:00

Müşteriyle diyalog, herkesin gözü önünde gerçekleşiyor

Alınan ürün ya da hizmet sonrasında muhatap bulamamak diye bir şey kalmadı artık. Şu anda yaşadığınız krizi sizinle beraber herkes görebiliyor

Müşteriyle diyalog, herkesin gözü önünde gerçekleşiyor

Günümüzde aldığımız bir ürün ya da hizmette bir problem yaşadığımızda aklımıza ilk gelen platformlardan biri sikayetvar.com oluyor. Bu noktada Şikayetvar Kurucu ve CEO’su Dr. Ömer Deveci de markaların, yeni müşteriden çok sadık müşteriye odaklanılması gerektiğini savunuyor. “Çünkü yeni müşteri markalar için maliyet demek. Markalar da yeni müşteriden ziyade sadık müşteriye odaklanıyor ve mevcut müşterisini elinde tutmaya çalışıyor. Örneğin eskiden bankalar reklam çalışmalarında paraları, altınları ön plana çıkarırdı. Şimdiki reklamlarda banka temsilcileri KOBİ’lerle birlikte çay içiyor, dükkan boyuyor” diyen Deveci, tüketicilerin markaların müşterileriyle nasıl bir yaklaşım içerisinde olduğunu artık daha çok önemsediğini ve günümüzde sosyal medya ile beraber markaların müşteriyle diyalogu herkesin gözünün önünde gerçekleştiğini hatırlatıyor.

MÜŞTERİSİNİ DİNLEYEN MARKALAR ELBETTE VAR

Deveci "Bu markaların birçoğu global markalar olsa da yerli vizyon sahibi, şikayeti fırsata dönüştüren birçok firma da bulunuyor ve uzun vadede kazanan, müşterisinin sadakatini kazanan markalar oluyor. Tüketiciler markaların müşterileriyle nasıl bir yaklaşım içerisinde olduğunu artık daha çok önemsiyor" dedi.

EN ÇOK OKUNANLAR